E-ticarette Hangi Pazaryerleri Satış Hacmi Daha Yüksek?

E-ticarette Satış Hacmi Yüksek Olan Pazaryerleri

E-ticaret markaları genellikle kendilerine ait e-ticaret siteleri ya da aracı pozisyonda olan e-ticaret pazaryerleri üzerinden ürün ve hizmet satışı yapıyor. E-ticaret firmalarının pazaryeri platformlarına yönelmesinin ardında ise e-ticaret pazaryerlerinde hazır bir müşteri kitlesinin bulunması yer alıyor. Çünkü Trendyol, Amazon, Hepsiburada gibi pazaryeri platformları artık birçok kişi tarafından tanınıyor.

Bu platformlar üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar da kendilerini daha fazla güvende hissettikleri için e-ticaret pazaryeri platformlarına yöneliyor. Bu nedenle satıcılar E-ticarette Satış Hacmi Yüksek Olan Pazaryerleri hakkında bilgi almak istiyor. Çünkü en iyi pazaryerlerinde mağaza açanlar daha geniş bir hedef kitleye hitap ediyor ve böylece satış yapma olasılığını artırıyor.

E-ticarette Satış Hacmi Yüksek Olan Pazaryerleri adlı bu yazımızda Türkiye online pazaryerleri arasında satış rakamları fazla olan pazaryeri platformları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve satışı yüksek pazaryerleri hakkında bilgi edinerek mağazanızı açabilir ve internetten satışa başlayabilirsiniz.

E-ticaret Pazaryeri Nedir?

E-ticaret pazaryeri, alıcılar ve satıcıların bir arada bulunmasını sağlayan platformlara verilen isimdir. Genellikle bu platformlardan satış yapan markalar belirli komisyon oranları ve mağaza açma ücretleri ödemektedir. Satış oranları fazla olduğu için en iyi pazaryerlerinde satış yapan markalar ürün ve hizmet satışlarını artırabilmektedir. Gelin şimdi hep beraber satışı yükse pazaryerleri nelermiş daha detaylı bir şekilde göz atalım.

Trendyol

Türkiye online pazaryerleri dendiğinde herkesin aklına ilk gelecek platformlardan birisi olan Trendyol, 2010 yılında Demet Mutlu tarafından kuruldu. Kurulduğu ilk dönemde moda ve güzellik ürünleri satan bir e-ticaret sitesi olsa da Trendyol, hızlı bir şekilde gelişti ve artık Türkiye’nin en çok kullanılan pazaryeri platformu haline geldi.

Türkiye’nin en büyük online pazaryerleri arasında ilk sıralarda yer alan Trendyol, her ay yaklaşık 200 milyon kişi tarafından ziyaret edilen bir pazaryeri platformu olarak biliniyor. 70 milyondan fazla ürünün satıldığı bu platformda satış yapan küçük ve orta ölçekli işletmelerin toplan satış adedi ise aylık olarak çoğu zaman 350 milyonun üzerinde kalıyor.

Burada sizlerle paylaştığımız istatistikler Trendyol’un satışı yüksek pazaryerleri arasında yer aldığını gösteriyor. Sizler de hazır bir müşteri kitlesine satış yapmak ve risksiz bir e-ticaret ile ticari faaliyetlerinize başlamak istiyorsanız markanıza ait bir Trendyol mağazası açabilir ve bu platform üzerinden ürün ve hizmet satışına başlayabilirsiniz.

N11

Türkiye’nin satış oranları yüksek pazaryeri platformları arasında yer alan bir diğer platform olan N11, 2013 yılında kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır. Alıcılar ve satıcıların bir arada bulunduğu e-ticaret pazaryerleri arasında yer alan N11, alıcıların ve satıcıların güvende olduğu platformlar arasında bulunmaktadır.

Giyimden kozmetiğe, bahçe mobilyalarından ayakkabı ve çantaya kadar olan birçok ürün kategorisinde satış yapılan bu platform üzerinden her ay milyonlarca alışveriş gerçekleşmektedir. Tüketicilerin güvendiği platformlar arasında yer almayı başaran N11 satış oranları yüksek olduğu için Türkiye’nin en iyi online pazaryerleri arasında yer almayı başarmıştır.

PTT AVM

Türkiye’nin önde gelen kurumlarından birisi olan PTT’nin bir iştiraki olan PTT AVM, 2012 yılında kurulan ve bu tarihten itibaren satış yapılabilen bir e-ticaret pazaryeri platformu olarak bilinmektedir. 20’den fazla kategoride milyonlarca ürünün satışının yapıldığı PttAVM her ay 10 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen bir e-ticaret pazaryeridir.

Hem uygun fiyatlar hem indirimli kargo ücretleri hem de tüketicilere sağladığı güvencesi sayesinde PttAVM, Türkiye’nin en güvenilir ve en iyi pazaryerleri arasında yer almaktadır.
 

Hepsiburada

1998 yılında kurulan bir e-ticaret pazaryeri platformu olan Hepsiburada’da satış oranları yüksek pazaryerleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin ilk pazaryeri platformları arasında yer alan Hepsiburada’nın kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Aylık 200 milyona yakın tüketici tarafından ziyaret edilen Hepsiburada’da birçok kategoride milyonlarca ürünün satışı yapılabiliyor. En iyi pazaryerleri listesinde paylaştığımız bu platform üzerinden her ay yirmi milyonu aşkın tüketici alışveriş yapıyor. Bunun yanı sıra Hepsiburada’da satış yapan binlerce satıcının da bulunduğu görülüyor.

Sizler de satış oranları yüksek iyi pazaryeri platformlarında satış yapmak istiyorsanız Hepsiburada’da bir mağaza açabilir ve bu platform üzerinden e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

Amazon

E-ticaret pazaryeri platformları dendiğinde herkesin aklına gelen bir diğer platform da Amazon’dur. Dünya’nın en büyük 5 şirketinden birisi olan Amazon birçok ülkede faaliyet gösteren bir e-ticaret pazaryeridir.

Özellikle son dönemlerde aktif bir şekilde Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan Amazon’un diğer pazaryeri platformlarından ayrılmasını sağlayan en büyük özelliği komisyon oranlarıdır. Birçok pazaryerinde oldukça yüksek olan komisyon oranları Amazon’da düşüktür. Bu nedenle daha fazla kar etmek isteyen satıcıların büyük bölümü bu e-ticaret pazaryeri platformunda satış yapmayı tercih etmektedir.

Dünya’nın en büyük online pazaryerleri arasında yer alan Amazon aylık 2 milyardan fazla kişi tarafından ziyaret edilmektedir ve bu platform üzerinden bir ayda milyonlarca ürün satıldığı bilinmektedir.

Çiçek Sepeti

Satışı yüksek pazaryerlerinden bir diğeri de çiçek sepeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel günler, doğum günleri, kutlamalar gibi dönemler düşünüldüğünde herkesin aklına hediye olarak ilk gelen ürünlerin satışının yapıldığı çiçek sepeti 2006 yılında ticari faaliyetine başlamıştır.

Kurulduğu günden beri hızlı bir şekilde gelişen Çiçek Sepeti artık yalnızca çiçek satışı yapmamaktadır. Elektronikten petshop sektörüne kadar olan birçok ürünün satışı bu pazaryeri platformu üzerinden yapılmaktadır.

Bu tür etkilerden dolayı Çiçek Sepeti, Türkiye’nin en büyük pazaryeri platformları arasında yer almayı başarmıştır. Satışı yüksek pazaryerleri arasında yer alan Çiçek Sepetinde sizler de kendinize ait bir mağaza açabilir ve internetten ürün satmaya başlayabilirsiniz.

Aliexpress

Alibaba Grup’a bağlı bir pazaryeri platformu olarak 2009 yılında faaliyetlerine başlayan Aliexpress dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren bir pazaryeri platformu olarak biliniyor. 2019 yılında Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayan Aliexpress, Türkiye’deki satıcıların yurtdışına ürün ve hizmet satmasına olanak tanıyor.

Ülkemizde döviz gelirli elde etmek ve yurtdışı bağlantılarını kuvvetlendirmek isteyen satıcılar tarafından tercih edilen bu platform üzerinden her ay milyonlarca liralık ürün satışı yapılıyor. Bu nedenle Aliexpress Türkiye’nin en iyi pazaryerleri arasında yer alıyor.