LinkedIn’den Müşteri Bulmanız İçin Yapmanız Gerekenler

1 – Profesyonel Bir Profil Oluşturun

Profiliniz profesyonel bir izlenimiz olduğu için profilinize giren kişinin neyle uğraştığınızı ve uzmanlık alanınızın ne olduğu hakkında bilgi sahibi olması için net, anlaşılır bir profile sahip olmanız lazım.

2 – LinkedIn gruplarına katılın

LinkedIn üzerinden ilgilenebileceğiniz çok fazla grup bulunmaktadır. Gruplara katılarak hem ağınızı genişletebilir hem de potansiyel müşterilerinizi bulabilirsiniz.

3 – Yeni müşteriler için bağlantılarınızı kullanın

Ağım menüsünden ilgili olabileceğiniz bağlantılara ulaşarak, onlarla bağlantı kurabilirsiniz. Facebook’ta nasıl ki “arkadaş ekle” butonu varsa burada da “bağlantı kur” butuno mevcuttur.

4 – Uzmanlığınızı Kanıtlayan İçerikler Sunun

Uzman olduğunuz alanlarda paylaşım yaparak veya karşı tarafı bilgilendirerek uzman olduğunuz alanda kendinizi kanıtlamış olursunuz bu sayede potansiyel müşterilerinizi size olan güveni artacaktır.

5 – Sonuçlarınızı İzleyin

Son aşamada ise sonuçlarınızı analiz ederek ulaştığınız kişi sayısını, hedeflerinize ulaşma potansiyeliniz veya aldığınız sonuçlar ne orandadır gibi sonuçlara bakarak sonraki adımınızı ona göre atmanız gerekir. Alelade bir şekilde hareket etmeniz size bir sonuç vermeyecektir.