Instagram’da İzlenimler Nelerdir ve Bunları Nasıl Artırabilirsiniz?

Instagram’da İzlenimler Nelerdir ve Bunları Nasıl Artırabilirsiniz?

İşletmenizi milyarlarca aktif sosyal medya kullanıcısına tanıtmak için Instagram kullanıyorsanız , gösterimler de dahil olmak üzere çeşitli ölçümlerle karşılaşmış olabilirsiniz. Peki, Instagram’daki izlenimler nelerdir ve neden önemlidir?

Bu sayfada bu soruları ve daha fazlasını yanıtlayacağız, bu nedenle Instagram gösterimlerinin temellerini ve bunları işletmeniz için nasıl artırabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagram’daki izlenimler nelerdir?

Instagram’ın gösterim sayısı, gönderinizin, hikayenizin veya reklamınızın kullanıcılara gösterilme sayısını ifade eder. Örneğin, gönderiniz bir kullanıcıya 15 kez gösterilirse, gönderinizin toplam 15 gösterimi olur.

Instagram’daki gösterimler, kullanıcıların işletmenizdeki gönderileri veya reklamları kaç kez gördüğünü izleyerek marka bilinirliğinizi ölçmenize yardımcı olabilecek değerli bir ölçümdür .

Instagram’daki izlenimler neden önemlidir?

Peki, Instagram’daki izlenimler neden önemlidir?

Instagram’daki izlenimler, işletmenizin platformdaki marka bilinirliğinin mükemmel bir göstergesi olabilir. Bir kullanıcı reklamınızı veya yayınınızı ne kadar çok görürse, işletmenizi ve sunduğunuz ürün veya hizmetleri o kadar çok tanıyacaktır.

Bununla birlikte, hedef kitlenize spam göndermemek önemlidir, çünkü aynı reklamı veya markanızdan gelen gönderiyi çok sık görmekten rahatsız olabilirler, buna reklam yorgunluğu denir .

Gösterimlere göz atarak, hedef kitlenizin gönderilerinizi kaç kez gördüğünü değerlendirebilir ve kampanyanızın genel başarısını belirlemeye yardımcı olmak için bunu satışlarınız ve dönüşümlerinizle karşılaştırabilirsiniz.

Çok sayıda gösterim ancak daha düşük tıklama ve dönüşüm fark ederseniz , bu davranış, içeriğinizin çok sık görüntüleniyor olabileceğinin veya doğru hedef kitleye gösterilmediğinin bir göstergesi olabilir.

Instagram’da erişim ve gösterimler: Instagram erişimi ve gösterimler arasındaki fark nedir?

Erişim ve gösterimler kulağa aynı şey gibi gelse de, bunlar Instagram’da çok farklı iki ölçümdür.

Aşağıda, Instagram’da erişim ve gösterimler arasındaki bazı önemli farklara göz atın:

Ulaşmak

Instagram erişimi, reklamınızı veya yayınınızı gören toplam kişi sayısını ifade eder. Erişim, benzersiz kullanıcıları hesaba katar. İçeriğinizi kaç bireysel kullanıcının gördüğünü ölçer, o içeriği kaç kez gördüklerini değil.

Örneğin, 30 kişi içeriğinizi gördü ve üç kez görüntülediyse erişiminiz 30’dur. Instagram’da Erişim, içeriğinizle kaç yeni izleyiciye ulaştığınızı ölçmenize yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, zaman içinde Instagram’da reklamlarınızı ve yayınlarınızı kaç kullanıcının gördüğünü belirlemek için erişimi kullanabilirsiniz.

Gösterimler

Öte yandan Instagram gösterimleri, reklamınızın platformda toplam görüntülenme sayısını ifade eder. Gösterimler benzersiz kullanıcıları hesaba katmaz, bu nedenle bu ölçüm, aynı kullanıcı tarafından birden çok kez görüntülenmiş olsa bile içeriğinizin bir ekranda her görüntülenmesini sayar.

Yani, toplam 30 kişi reklamınızı gördüyse veya her biri üç kez yayınladıysa, toplam gösteriminiz 90 olur.

Erişim, içeriğinizi kaç yeni kullanıcının gördüğü konusunda size iyi bir fikir verebilirken, gösterimler, bir kullanıcının içeriğinizi kaç kez görüntülediğini ölçerek marka bilinirliğinizi ölçmenize yardımcı olabilir. Tek bir kullanıcı içeriğinizi ne kadar çok görüntülerse, işletmenizden o kadar çok haberdar olur ve tanır.

Instagram’da gösterimler nasıl artırılır

Instagram gösterimlerinizi artırmanın anahtarı, içeriğinizin ürün ve hizmetlerinizle en çok ilgilenen kullanıcılara ulaşmasını sağlamaktır.

Daha yüksek sayıda gösterim, reklamlarınız ve gönderilerinizle daha fazla etkileşime yol açabilir. Bu, kullanıcıların içeriğinizi birden çok kez görüntüleme ve hatta profilinizdeki diğer gönderilere göz atma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Sonuç olarak, Instagram gösterimlerinizi artırmak, marka bilinirliğinizi ve sadakatinizi oluşturmanıza, web trafiğini artırmanıza ve işletmeniz için daha fazla dönüşüm ve satış elde etmenize yardımcı olabilir.

Üç kolay adımda Instagram’daki gösterimleri nasıl artıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Kitle hedefleme özelliklerinden yararlanın

Instagram’ın hedefleme özellikleri , gönderilerinizin ve reklamlarınızın ideal müşterilerinizden daha fazlasına ulaşmasını sağlamanıza yardımcı olur. Kullanıcılar, ilgi alanları ve ihtiyaçları ile rezonansa giren içerik gördüklerinde, onu görüntüleme ve etkileşime girme olasılıkları daha yüksektir.

Örneğin, kullanıcıları aşağıdakilere göre hedeflemek için Instagram’daki hedef kitle hedefleme seçeneklerini kullanabilirsiniz:

  • Yaş
  • Cinsiyet
  • Konum
  • ilgi alanları
  • Satın alım geçmişi
  • Ve dahası!

Instagram’ın hedef kitle hedefleme seçenekleriyle, belirli tüketici türleri için görüntülenen gönderiler oluşturabilirsiniz. Sonuç olarak , süreçteki katılımı , tıklamaları ve gösterimleri artırarak hedef kitlenizde yankı uyandıran kişiselleştirilmiş pazarlama mesajları oluşturabilirsiniz.

2. Gönderilerinizi yayınlamak için günün en iyi zamanını bulun

Instagram gönderilerinizin ve reklamlarınızın gün içinde ve hafta içinde daha fazla görüntülenme ve gösterim elde edeceği yoğun zamanlar olduğunu biliyor muydunuz?

Instagram’da kullanıcılar en çok Pazartesi günleri 15:00 ile 16:00 saatleri arasında aktif oluyor. Bu yoğun zamanlarda gönderi yapmak, hedef kitlenizin daha fazla üyesinin gönderilerinizi görmesini sağlamanın anahtarıdır.

Yoğun zamanlarda gönderi paylaşarak, daha fazla kullanıcının Instagram özet akışlarına göz atarken içeriğinizi bulmasına yardımcı olabilir, bu süreçte erişiminizi ve gösterimlerinizi artırabilirsiniz.

3. Hashtag’lerle denemeler yapın

Hashtag’leri kullanmak, daha fazla kullanıcının Instagram’daki gönderilerinizi görüntülemesine yardımcı olmanın bir başka mükemmel yoludur. Hashtag’leri kullandığınızda, gönderileriniz kullanıcıların özet akışlarında ve o hashtag’i aradıklarında görüntülenecektir.

Instagram gönderilerinizde işletmenizle ilgili popüler ve trend olan hashtag’leri kullanarak daha fazla kullanıcının işletmenizi keşfetmesine ve içeriğinizi görüntülemesine yardımcı olabilirsiniz.

Hashtag’ler ile marka bilinirliğinizi artırabilir ve gönderilerinizin Instagram’da görüntülenmesi için daha fazla fırsat sunabilir, sonuç olarak gösterimlerinizi artırabilirsiniz.